Uchwała nr XXIV/151/2026
| jakiego organu | Rady Miejskiej w Łochowie |
|---|---|
| z dnia | |
| w sprawie | w sprawie rozpatrzenia wniosku dotyczącego przywrócenia drugiego członu nazwy miejscowości: Budziska - Sokół |
| status uchwały | obowiązująca |
UCHWAŁA NR XXIV/151/2026
RADY MIEJSKIEJ W ŁOCHOWIE
z dnia 28 stycznia 2026 r.
w sprawie rozpatrzenia wniosku dotyczącego przywrócenia drugiego członu nazwy miejscowości: Budziska - Sokół
Na podstawie art. 18b ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1153 z późn. zm.), art. 223 § 1 i art. 241 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2024 r. poz. 1691) Rada Miejska w Łochowie uchwala, co następuje:
§ 1. Po rozpatrzeniu wniosku dotyczącego przywrócenia drugiego członu nazwy miejscowości: Budziska – Sokół oraz po zapoznaniu się z opinią Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Rada Miejska w Łochowie uznaje wniosek za bezzasadny z przyczyn wskazanych w uzasadnieniu, stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łochowie, którego zobowiązuje się do zawiadomienia o sposobie załatwienia wniosku.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady
Miejskiej w Łochowie
Sławomir Piotr Ryszawa